ryzyko towarowe backwardation

Część z nas lubi hazard. Tradycyjny totek, obstawianie wyników sportowych u bukmachera czy sporadyczne wizyty w kasynie – to niezła rozrywka, która w określonych przypadkach może dać jakiś zarobek. Czy można jednak wiązać aktywność hazardową z inwestowaniem? Nie wydaje się, aby taka teza była uprawniona. Najważniejsze jest to, że wszystkie gry hazardowe polegają w przeważającym stopniu na elemencie przypadku.


Czytaj dalej

Rozwijanie w sobie umiejętności oraz pasji inwestorskiej może diametralnie zmienić nasz status finansowy i sprawić, że wybijemy się na tak oczekiwaną przez wielu ekonomiczną niezależność. Akt inwestycji różni się od oszczędzania przede wszystkim tym, że zakłada jakieś konkretne działanie na rzecz pomnażania kapitału. Trzeba korzystać z jakichś narzędzi, schematów, prowadzić własne analizy oraz śledzić te publikowane przez innych ekspertów.

czy wiesz jak inwestować w fundusze? realizacja zleceń w roku 2014
Czytaj dalej

Co jest istotą inwestowania, którą trzeba pojąć nim zdecydujemy się wejść w ten fascynujący, acz niewolny od ryzyka świat? Kluczowym elementem, bez którego o sukcesie nie ma mowy jest zaplecze finansowe. Żadna inwestycja nie może mieć miejsca, jeśli nie mamy pod ręką odpowiedniej sumy. Pytanie, skąd ją wziąć. Istnieje kilka sposobów na zgromadzenie środków na ten cel.


Czytaj dalej

Swego czasu prawdziwym hitem na rynku produktów finansowych były lokaty jednodniowe, czyli takie z dzienną kapitalizacją odsetek. Ich popularność wynikała z tego, że były sprytnym sposobem na ominięcie owianego złą sławą „podatku Belki”, czyli podatku od zysków z depozytów. Musi się z nim liczyć każdy, kto otworzy sobie konto lub uruchomi lokatę.


Czytaj dalej

Kolejną raczej pasywną formą inwestowania są długoterminowe plany oszczędzania. Koncepcja ta jest nieco podobna do lokaty, ale dają o sobie znać istotne różnice. Z reguły najdłuższa z dostępnych na rynku lokat trwa dwa lata – dla niektórych jest to długi okres. Przy planie długoterminowym musimy liczyć się z tym, że wypłata zysków nastąpi znacznie później – po pięciu, ośmiu, a czasami kilkunastu latach.


Czytaj dalej

Pisaliśmy przed chwilą, że inwestowanie zakłada aktywne działanie ze strony tego, który decyduje się zaryzykować swoje pieniądze. Nikt nie każe nam jednak rzucać się od razu na głęboką wodę. Doskonałym rozwiązaniem dla tych, którzy dopiero stawiają pierwsze kroki w tym finansowym świecie jest klasyczna lokata bankowa. Nie generuje ona praktycznie żadnego ryzyka, bo wystarczy jedynie wpłacić określoną kwotę pieniędzy i czekać na kapitalizację odsetek.


Czytaj dalej

Strona 1 z 212