Kontroluj ryzyko

Co jest istotą inwestowania, którą trzeba pojąć nim zdecydujemy się wejść w ten fascynujący, acz niewolny od ryzyka świat? Kluczowym elementem, bez którego o sukcesie nie ma mowy jest zaplecze finansowe. Żadna inwestycja nie może mieć miejsca, jeśli nie mamy pod ręką odpowiedniej sumy. Pytanie, skąd ją wziąć. Istnieje kilka sposobów na zgromadzenie środków na ten cel.

Najbardziej naturalne rozwiązanie to skorzystanie z własnych oszczędności, ewentualnie sprzedaż jakiegoś dobra, które posiadamy. Trzeba jednak postępować bardzo rozważnie, albowiem pozbycie się naraz większej części zasobów jest bardzo ryzykowne. Nasz plan powinien być ułożony z głową i nie polegać na pochopnej kalkulacji.

słowo w ekonomii takie jak algotrading to termin fachowy metoda działania pivot point

 

Historia zna wiele przypadków nieźle zapowiadających się inwestorów, których zgubiła pazerność lub brak doświadczenia. Kuszeni perspektywą ogromnego zysku (być może równie „pewnego”, jak ten wspomniany powyżej) raptem obudzili się bez pieniędzy i ze sporym długiem do spłacenia. Pójście w ich ślady to najgorszy możliwy scenariusz, dlatego trzeba wszystko dokładnie przeanalizować. Jeśli dopiero zaczynamy swoją karierę inwestora, nie warto siadać na zbyt wysokim koniu.

 

Dzięki trafnym inwestycjom wiele osób ma szansę przekonać się, że praca najemna w jakiejś firmie czy fabryce nie musi być jedynym źródłem zarabków. Idąc drogą finansowych rozgrywek możemy dojść do punktu, w którym bieżące wydatki da się pokrywać wyłącznie z rosnących odsetek.

 

 

 

jaki fundusz inwestycyjny da największy zysk na wniosek maklera następuje odkupienie jednostek FIO