Ryzyko w górę, zyski też

inwestowanie w tfi superfund obejmuje obligacje oraz obligacje Sprawdź jakie są aktualnie ceny złota wykres z bieżącego miesiąca

Gdy nieco oswoimy się z myślą, że możemy nasze pieniądze zainwestować i następnie je pomnożyć, będziemy mogli zastanowić się nad bardziej wymagającym narzędziem. Banki proponują nam wiele zabezpieczeń i „poduszek powietrznych”, z których znane są lokaty tudzież konta oszczędnościowe. Bankowy Fundusz Gwarancyjny sprawia, że jako klienci banków możemy spać spokojni o to, że nasze oszczędności nie znikną z dnia na dzień.

Są też instytucje, które nie mogą nam złożyć takich obietnic, za to mogą nam dać znacznie większe zyski. Mowa o funduszach inwestycyjnych, które są nad Wisłą coraz popularniejsze. Aby z nich korzystać wciąż nie musimy być fachowcami, a możliwości są szersze.

Wpłacając jakąś sumę do funduszu powierzamy ją grupie fachowców, którzy zaczynają nią obracać na rynkach finansowych. Oczywiście wkłady wszystkich udziałowców ulegają zsumowaniu i jako łączna kwota stają się przedmiotem gry. Fundusz może inwestować w różne przedsięwzięcia, a najczęściej w akcje spółek oraz obligacje skarbu państwa. Jeśli trafimy w koniunkturę i dopisze nam szczęście, roczny zysk może wynieść nawet kilkadziesiąt procent!

Choć fundusz znacząco zwiększa zyskowność w stosunku do lokat bankowych, to rośnie także ryzyko straty. Gdy trafimy w gorszy okres na rynku lub nastąpi gospodarcze tąpnięcie, należy liczyć się z utratą części pieniędzy.

tegoroczny rachunek giełdowy prezentuje się nieźle ranking firm lider notowań forex